Zastanawiasz się pewnie jak zmusić męża czy żonę do przyznania się do zdrady. Dlaczego mąż czy żona ostatnio zachowuje się inaczej? Czy nie odbiera Twoich połączeń lub spóźniał się z odpisywaniem na SMS? Chociaż może mieć miejsce podejrzana aktywność, nie dowiesz się tego, dopóki się nie skonfrontujesz. Możesz go wprost zapytać, czy zdradza, ale najczęściej można po prostu uniknąć pytania lub odpowiedzi w okrężny sposób. Oczywiście ktoś, kto został oszukany, chciałby uniknąć tej rozmowy – więc musisz podejść do tego mądrze.
Według badań przeprowadzonych przez Health Testing Centres w USA, około 24% uczestników przyznało się do zdrady swoich partnerów. Spośród nich 47,7% przyznało się do swoich błędów w ciągu tygodnia, podczas gdy 26,6% osób potrzebowało około miesiąca, aby przyznać się do zdrady partnera. A 25,7% z nich czekało 6 miesięcy lub dłużej, aby wypuścić kota z worka. Co ciekawe, w badaniu stwierdzono, że osoby będące w związkach częściej przyznają się do zdrady w porównaniu do osób pozostających w związku małżeńskim.
Te poniższe 16 trików, jak nakłonić męża czy żonę do przyznania się do zdrady, może pomóc Ci w znalezieniu dowodów zdrady. Dzięki tym trikom możesz zmusić do przyznania się do błędów i odzyskania mocy decydowania o przebiegu Twojego związku. Poniższe sposoby udowodnienia zdrady i przyznania się do zdrady dotyczą oczywiści męża i żony stąd pisane są w formie żeńskiej i męskiej.
1. Unikaj zadawania pytań typu „tak/nie”.
Odpowiedzi na pytania typu „tak” lub „nie” są zazwyczaj najprostsze; tak naprawdę są tylko 2 odpowiedzi. Nie będą musieli opracowywać całej fabuły ani uzasadnienia swoich odpowiedzi. Zamiast zadawać te proste pytania, bardziej odkrywcze byłoby zadawanie im pytań otwartych. Zamiast pytać: „Czy mnie zdradziłeś?”, alternatywą może być: „Gdzie byłeś ostatniej nocy?” lub „Co robiłeś, że nie przegapiłeś mojego połączenia?” Badanie wykazało, że kłamstwa można wykryć na podstawie pytań otwartych, ponieważ dana osoba nadal musi wybrać, czego użyć, a nie za pomocą prostego pytania tak/nie. Jeśli mąż albo żona ma tendencję do potykania się na swoich słowach lub odpowiada zbyt długo, być może coś knuje.
2. Zwracaj uwagę na słowa
Jak zmusić męża czy żonę do przyznania się do zdrady zwracając uwagę na wypowiadanie słowa, zdania i gesty. Często, gdy politykom zadaje się trudne pytania, używają wielkich słów, aby ukryć fakt, że nie chcą odpowiadać szczerze. Często mają też tendencję do obciążania swoich odpowiedzi zbyt dużą liczbą szczegółów, aby ponownie zatuszować coś, czego nie chcą ujawnić. Badania wykazały, że kłamcy często mylą dodawanie zbyt wielu szczegółów z byciem uczciwym – jest to praktyka, która pomaga wykryć ich nieuczciwość. Następnym razem, gdy będziesz rozmawiać, zwróć szczególną uwagę na słowa, których używa. Czy podaje nieistotne szczegóły, na przykład kolor czyichś butów? A może odbiega od tematu w swojej odpowiedzi? Być może uda Ci się przekonać, że kłamał.
3. Sprawdź alibi
Po zadaniu mu pytania na temat tego, co robił wczoraj wieczorem, możesz zadać mu je ponownie w ciągu następnych dni – ale tym razem trochę je zmień. Zmień drobny szczegół, np. o której godzinie przybył na miejsce lub z kim był. Spróbuj zrobić subtelne nawiązanie do tej kwestii i zapytaj go, czy to, co powiedziałaś, było prawdą. Jeśli cię nie poprawi, będzie to kolejny dowód, który masz przeciwko niemu. Następnym razem, gdy zapytasz go, czy cię zdradził, czy nie, możesz wspomnieć, że historia, którą ci opowiedział, była niejasna i niespójna. Możesz pójść o krok dalej, aby zweryfikować jego alibi, prosząc osoby, którym zarzucono, czy poprą jego twierdzenia.
4. Jak zmusić męża czy żonę do przyznania się do zdrady – Bądź przyjazny i unikaj agresji
Chociaż wybuchanie na niego złością w odpowiedzi na sugestię, że może oszukiwać , jest łatwe i zrozumiałe, nie zawsze prowadzi to do idealnych rezultatów. Kiedy się złościsz, obrażasz go i kłócisz się z nim, to tylko zachęci go do unikania cię za wszelką cenę. Choć może to być trudne, zawsze ważne jest, aby zachować kulturę i być lepszą osobą w związku. Ponadto prawdopodobnie będziesz musiał ocenić, co czujesz i dlaczego czujesz się podejrzliwa. Ale jednocześnie wiem, że czasami może być trudno zrozumieć, dlaczego jesteś zdenerwowana lub dlaczego przeczucia podpowiadają ci, że coś jest na rzeczy. Rozpoczynanie bójek i oskarżanie partnera, jeśli nie masz absolutnie zerowego powodu, spowoduje tylko krzywdę dla was obojga. Podobnie jak liczne dowody jego niewierności ukryte pod dywanikiem tylko dlatego, że boisz się samotności. Bycie przyjacielskim może również pośrednio sprawić, że poczuje się bardziej winny swoich czynów i sprawi, że się przyzna.
5. Twierdź, że wiesz, co się dzieje
Jednym ze sposobów, który może nakłonić męża czy żonę do powiedzenia prawdy, jest powiedzenie mu, że jesteś pewien, że oszukuje . Zacznij zachowywać się tak, jakbyś była gotowa zakończyć związek od razu, a potem, jeśli nie udowodni, że to, co zakładasz, jest błędne. Wspomnij o kłamstwach, które powiedział i rzeczach, które zrobił, które wydały ci się podejrzane. Pamiętaj jednak, aby zachować w tej kwestii spokój. Złość spowoduje jedynie utratę kontroli nad sytuacją. Jeśli zachowasz spokój i zrównoważony umysł, może to wydobyć z niego prawdę i spróbować rozładować sytuację.
- Powiedz swojemu mężowi czy żonie , że wiesz o jej zdradzie, jej partnerze w romansie i wszystkim innym, co ukrywa.
- Możesz wybrać sposób, w jaki się o tym dowiesz, jednak najważniejsze jest sprzedanie swojego kłamstwa.„Wiem, że mnie zdradzałeś. Nie mogę w to uwierzyć. Nie wiem co powiedzieć. Musisz po prostu się oczyścić.
Jeśli chcesz, daj jej możliwość wyznania prawdy, jeśli jest jakakolwiek nadzieja na naprawienie związku; naprawdę brzmi na zranionego. Udawaj, że wiesz wszystko, a to może po prostu nakłonić twoją dziewczynę do poddania się i przyznania się, że oszukiwała. Jeśli ci uwierzy, nie zobaczy już sensu utrzymywania tego w tajemnicy.
6. Złap go w dobrym nastroju
Według badania jedną z metod stosowanych w przesłuchiwaniu przestępców jest schlebianie im i poprawianie ich samopoczucia. Technika ta jest powszechnie określana jako: „smarowanie ich masłem” Jedyne, co możesz zrobić, to zabrać go na randkę, żeby odwrócić jego uwagę. Kiedy wydaje się, że sprawia mu to największą przyjemność, zapytaj go, czy Cię zdradził. Może być tak pochłonięty tą chwilą, że prawda wymknie mu się spod kontroli. Chociaż nie zawsze gwarantuje to przyjęcie, przynajmniej zwiększy twoje szanse na jego spowiedź.
7. Przestudiuj jego mowę ciała
Jak zmusić męża czy żonę do przyznania się do zdrady analizując mowę ciała? Język ciała od dawna jest jednym z kluczowych obszarów wykrywania, czy ktoś kłamie, czy nie. Badania wykazały, że gdy stawka jest wysoka – na przykład potencjalne zerwanie na horyzoncie – kłamcy wydają się niezwykle nieruchomi i utrzymują znacznie mniej kontaktu wzrokowego z osobą, z którą rozmawiają. W tym samym badaniu wykazano, że kłamcy mają tendencję do mówienia wyższym tonem i zaciskania warg. Następnym razem, gdy zapytasz go, co porabia lub jeśli chcesz zweryfikować historię, którą ci wcześniej opowiedział, postaraj się zwrócić szczególną uwagę na jego mimikę. Nawiąż bezpośredni kontakt wzrokowy i spróbuj zobaczyć, czy jego oczy zaczną biegać z jednego rogu pokoju do drugiego. W tym samym badaniu wykazano również, że kłamcy są bardziej nerwowi i częściej narzekają. Jeśli więc zauważysz, że częściej mówi o swoich frustracjach, może to zasygnalizować, że coś ukrywa i skłonić go do przyznania się do tego, co zrobił.
8. Zbierz więcej dowodów
Jeśli nie uzyskasz od niego zbyt wielu informacji, zawsze możesz spróbować zapytać osoby, z którymi jest najbliżej. Zapytaj jego znajomych o miejsce jego pobytu i o to, z kim mogli go ostatnio widzieć rozmawiającego. Ludzie zwykle zachowują się inaczej, gdy są z przyjaciółmi, więc zapytaj jego przyjaciół, czy wspomniał ostatnio o czymś dziwnym lub zachowywał się inaczej. To wszystko jest dowód, który możesz wykorzystać przeciwko niemu, gdy zaczniesz kwestionować jego wierność wobec ciebie.
9. Powtarzaj pytania od czasu do czasu
Często kłamcy zapominają, o czym kłamali; mogą poczuć zbytnią ulgę po udanym okłamaniu Cię. Najczęściej kłamcy zapominają o fikcji, której użyli za pierwszym razem, gdy mówili. Jeśli opowiadają zupełnie inną historię lub jeśli jakiś szczegół różni się od tego, co pierwotnie powiedział, jest to wyraźny znak, że udaje. Możesz nawet powtórzyć pytanie i złapać go od razu, gdy jego umysł nie jest skupiony. Jeśli zacznie potykać się o swoje słowa lub zapamiętywanie ich zajmie mu zbyt dużo czasu, może to być znak, który powie ci, że kłamał. Może też przypadkowo powiedzieć prawdę, gdy go przyłapiesz, więc staraj się strategicznie decydować, kiedy zadać mu to samo pytanie ponownie.
Pytania, które ujawniają prawdziwą osobowość, wywołują reakcje i/lub wtrącają się w kłamstwa, będą bardzo przydatne w tej sytuacji.
- „Wiem o wszystkim. Na pewno wiesz, co mam na myśli, prawda?”
- „Co sądzisz o zdradzie? Czy oszustom należy przebaczać?”
- „Ten facet ciągle do ciebie dzwonił. Kim on jest?”
- – Dlaczego przez sen wołałeś po imieniu tego gościa?
10. Zbliż się do męża albo żony
Spróbuj subtelnie dostać się w jego przestrzeń. Chociaż nadal powinnaś zachować zimną krew i spokój, możesz spróbować usiąść naprawdę blisko niego na kanapie. Zbliż się do niego o krok, gdy stoicie razem. Kiedy rozmawiasz, utrzymuj z nim skupiony i intensywny kontakt wzrokowy. Kiedy słuchasz, jak mówi, pochyl się, aby to pokazać. Zbliżając się do niego fizycznie, może poczuć się jeszcze bardziej winny tego, co zrobił i wycisnąć z niego prawdę.
Jeśli chcesz zwiększyć szanse, że twój mąż albo żona się przyzna, nie radzę oskarżać – choć to trudne. To tylko sprawi, że będzie dalej zaprzeczać twoim oskarżeniom i prawdopodobnie odejdzie, zanim będziesz miał szansę wyrazić swoje zdanie.
- Im spokojniej zachowamy się w tej sytuacji, tym bardziej druga osoba będzie zmuszona przyznać się do zdrady.
- Ich poczucie winy w połączeniu z naszą spokojną, pocieszającą postawą skłoni ich do otwarcia się na temat oszustwa – jeśli tak jest.
W tej sytuacji twój mąż albo żona będzie czuła się bardziej komfortowo przyznając się do zdrady; nie krytykuj ani nic w tym rodzaju.
11. Jak zmusić męża czy żonę do przyznania się do zdrady – Okazuj miłość i zrozumienie
Przypomnij mu, że zawsze jesteś przy nim. Zapytaj, jak mu minął dzień lub jak się ostatnio czuje. Kiedy mówi, zachęcaj go i zwracaj szczególną uwagę, nie tylko po to, aby znaleźć rzeczy, które później wykorzystasz przeciwko niemu, ale także po to, aby naprawdę go wysłuchać. Zapewnij go, że go kochasz. To idealnie zmotywuje go do otwarcia się przed tobą na temat tego, co zrobił, a jednocześnie pokaże mu, co ma do stracenia, dzięki czemu zmniejszy się prawdopodobieństwo, że ponownie oszuka w przyszłości. Bycie oszukanym jest tragiczne.
12. Ilekroć podejrzewasz, że opowiada ci fałszywą historię, zadaj pytania na ten temat.
Przejrzyj historie! Jak wiemy, gdy oszuści chcą oszukiwać, potrzebują wymówki, aby mąż albo żona ich nie podejrzewał, więc kłamią na temat tego, dokąd idą i z kim. W tym przypadku z całą pewnością kłamał/a i te kłamstwa nam właśnie pomogą! Zadawaj pytania, gdy podejrzewasz, że opowiada ci fałszywą historię:
- „Co zrobiłeś?”
- „Gdzie wszyscy poszliście? Opowiedz mi o tym wszystko!”
- „Jak się ma [znajomy, z którym, jak twierdziła, spotykała się] ?”
Kłamcy w końcu wpadną i ujawnią informacje, których nie chcieli, ponieważ stracą kontrolę nad swoimi kłamstwami. Jeśli twój partner oszukiwał, pomyli swoją historię lub nawet zapomni, o czym dokładnie kłamała.
13. Przy okazji dowiedz się, czy historia jest wiarygodna, pytając osoby w nią zaangażowane.
Jeśli Twoja druga połówka twierdzi, że spotykała się z konkretnymi przyjaciółmi, zapytaj o to tych znajomych, ale rób to w sposób, który ich nie zrozumie.
- Na przykład, jeśli twoja dziewczyna powiedziała, że zamierza zaopiekować się chorą przyjaciółką; zadzwoń do tego przyjaciela i zobacz, czy czuje się lepiej.
- A jeśli powiedziała, że chce z nimi coś przekąsić, zapytaj przyjaciółkę, jak minął lunch!Jeśli nie są w to wmieszani, będą zdezorientowani i powiedzą ci, że nie spędzali czasu z twoim mężem czy żoną– to naprawdę podejrzane.
Pamiętaj jednak, że jest prawdopodobne, że przyjaciele wiedzą, że zdradza i kryją ją, co zwykle ma miejsce.
14. Kłam na temat przeglądania telefonu – będzie wiedział/a, co to oznacza.
Nie myśl o tym jak o „kłamstwie” – pomyśl o tym jak o „sztuczce”, która pomoże ci wiedzieć, czy marnujesz czas z tą osobą.
- Powiedz, że sprawdziłeś telefon lub że w jakiś sposób zauważyłeś coś, co dowodzi, że Cię zdradza.
- Obserwuj reakcje.
- W takim przypadku najprawdopodobniej zrezygnuje i przyzna, że oszukiwał/a – widziałeś telefon, więc po co kłamać?
Może także próbować cię obwinić lub skłamać w związku z tym, co najwyraźniej widziałeś, co ponownie ujawni, co zrobił/a, co może zostać odebrane jako niewierne.
15. Zbierz wszystkie potrzebne dowody, aby nie mogła się z tego wykręcić.
Dowody mają kluczowe znaczenie w konfrontacji ze oszustem; posiadanie wiarygodnego dowodu utwierdzi nas w tym, co robimy i zapobiegnie kłamstwu oszusta.
To może być:
- Zdjęcia z kochankiem;
- Zrzuty ekranu;
- gorące SMS z inną osobą ;
- Historia przeglądarki;
- wyciąg bankowy;
- partner w romansie ujawnia się i przyznaje, czy cokolwiek innego, co pomoże ci udowodnić, że masz rację.
Kiedy przedstawi pewny dowód, nie będzie miał/a innego wyjścia, jak tylko przyznać się do zdrady – nie będzie miał/a nic więcej do powiedzenia na swój temat.
16. Jeśli nie jesteś do końca pewien, czy zdradza, czy nie, postaw ultimatum.
„Wiem już wszystko, muszę to tylko usłyszeć od ciebie. Jeśli liczysz na jakąkolwiek szansę na pojednanie, powiedz mi wszystko.
- Namawiaj, żeby powiedziała ci prawdę, ale rób to spokojnie – może się to wydawać mało prawdopodobne, ale może się na to zgodzić.
- Przyzna się, że Cię zdradził/a, jeśli żałuje tego i darzy Cię silnymi uczuciami.
- Jeśli ma nadzieję na przyszłość z tobą, może skorzystać z twojej oferty i zacząć ujawniać wszystko, co zrobił/a.
To, czy zdecydujesz się dać drugą szansę i wybaczyć, zależy wyłącznie od Ciebie.
W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji, prosimy przejść do zakładki kontakt.
Z wyrazami szacunku.